Skip links

Mimar
Ferdi Zeyrek

Ferdi ZEYREK Kimdir?

Ferdi Zeyrek 1977 yılında Manisa'da doğdu. Babası Manisa Çarşı Eşraflarından Tıraşçı Ahmet, Annesi ise ev hanımıdır. İlk, Orta ve Lise eğitimini Manisa'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Mühendislik/Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünü bitirdi. Ferdi Zeyrek 2003 yılında Nurcan Zeyrek ile evlendi. Zeyrek 3 kız babasıdır.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra Memleketi Manisa’da Mimari Projeler ve İç Tasarım işleri yapan kendi şirketini kurdu. Şehrin imarı, yeniden yapılaşması konusunda aktif rol oynayan Ferdi Zeyrek, Uluparkıma Dokunma, Beyazfil Yıkılmasın Platformlarında Yöneticilik, Sivil Toplum Kuruluşlarında ve Derneklerde çeşitli görevlerde bulundu. Manisa Mimarlar Odası’nda 7 yıl boyunca önce yöneticilik sonra Başkanlık yaptı. Manisa Akademik Odalar Birliği’nde de görev aldı. Ayrıca 2012-2014 yılları arasında Manisaspor Yönetim Kurulu’na seçildi.

2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Şehzadeler Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyonu Üyeliği yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Yunusemre İlçe Örgütü’nde de İmar Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaptı. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi’nde tarihi bir başarıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Sosyal Medya

Beni sosyal medya hesaplarım üstünden takip edin

Özgür basın, özgür dünya. 

Toplumun vicdanı, halkın sesi olan; meslek ilkelerinden hiçbir zaman taviz vermeden doğru ve objektif haberi kamuoyunun bilgisine sunan bütün basın emekçilerimizin Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun.
Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu #LozanBarışAntlaşması’nın 101. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve tüm milli mücadele kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyorum. 🇹🇷
“Milli sınırlar içinde bulunan vatan bir bütündür, bölünemez.” 🇹🇷

Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, bağımsızlığımızın ilk adımı Erzurum Kongresi’nin 105. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyorum.
Söz verdiğimiz gibi her haftamızın bir gününü bir ilçemizde geçiriyoruz. 

Bugünkü programımız kapsamında ilk önce Turgutlu Belediye Başkanımız Sn. Çetin Akın ve değerli meclis üyelerimizle bir toplantı gerçekleştirdik. Sonrasında ise muhtarlarımız ile buluşacak ve Turgutlu için yapacağımız projeleri konuşacağız. 

Vatandaşın sesini dinlemeye, omuz omuza Manisa için çalışmaya devam edeceğiz.
Hatay’ın anavatanımıza katılmasının 85. yıl dönümü kutlu olsun.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu uğurda büyük mücadele veren tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum.
Sadece ağaçlar değil, sizin de canınız yanar. 

Ciğerlerimizi korumak için lütfen sigara izmaritlerini, çöplerimizi, cam şişelerimizi yere atmayalım, anız yakmayalım. Yangına sebep olmayalım. 

Ormanlarımızı korumak bizim elimizde.
Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.