Skip links

Mimar
Ferdi Zeyrek

Ferdi ZEYREK Kimdir?

Ferdi Zeyrek 1977 yılında Manisa'da doğdu. Babası Manisa Çarşı Eşraflarından Tıraşçı Ahmet, Annesi ise ev hanımıdır. İlk, Orta ve Lise eğitimini Manisa'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Mühendislik/Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünü bitirdi. Ferdi Zeyrek 2003 yılında Nurcan Zeyrek ile evlendi. Zeyrek 3 kız babasıdır.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra Memleketi Manisa’da Mimari Projeler ve İç Tasarım işleri yapan kendi şirketini kurdu. Şehrin imarı, yeniden yapılaşması konusunda aktif rol oynayan Ferdi Zeyrek, Uluparkıma Dokunma, Beyazfil Yıkılmasın Platformlarında Yöneticilik, Sivil Toplum Kuruluşlarında ve Derneklerde çeşitli görevlerde bulundu. Manisa Mimarlar Odası’nda 7 yıl boyunca önce yöneticilik sonra Başkanlık yaptı. Manisa Akademik Odalar Birliği’nde de görev aldı. Ayrıca 2012-2014 yılları arasında Manisaspor Yönetim Kurulu’na seçildi.

2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Şehzadeler Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyonu Üyeliği yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Yunusemre İlçe Örgütü’nde de İmar Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaptı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi için Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Sosyal Medya

Beni sosyal medya hesaplarım üstünden takip edin

Cumhuriyet’imizin en büyük eğitim, aydınlanma ve kalkınma projesi Köy Enstitüleri’nin 84. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. 

Köy Enstitüleri’nin öncü ve kurucuları Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel ve İlköğretim Genel Müdürü İsmail Hakkı Tonguç’u rahmetle anıyorum.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi “tarih bir milletin en kuvvetli silahı, en mukaddes hatırası ve en büyük mirasıdır.”

Toplumumuzda tarih bilincinin oluşturulması ve şanlı tarihimizin gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir görev üstlenen Türk Tarih Kurumu’nun kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bu yolda emeği geçen tüm atalarımızı minnetle anıyorum.
Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek 2023-2024 #EuroLeagueWomen Şampiyonu olan ve kupayı iki kez üst üste kaldıran Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nı ve teknik heyeti tebrik ediyorum. 🇹🇷
“Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker! 
Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.” 
 
14-20 Nisan Şehitler Haftası vesilesiyle aziz vatanımızın bütünlüğü için canını ortaya koyan kahraman şehitlerimizi saygı rahmet ve minnetle anıyorum.
Cennet vatanımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, vatandaşlarımızın huzuru için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatı’mızın 179. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası kutlu olsun.

Görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize güzel bir ömür diliyorum.
Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram dilerim.

Ramazan Bayramımız mübarek olsun.
Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.