Skip links

Mimar
Ferdi Zeyrek

Ferdi ZEYREK Kimdir?

Ferdi Zeyrek 1977 yılında Manisa'da doğdu. Babası Manisa Çarşı Eşraflarından Tıraşçı Ahmet, Annesi ise ev hanımıdır. İlk, Orta ve Lise eğitimini Manisa'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Mühendislik/Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünü bitirdi. Ferdi Zeyrek 2003 yılında Nurcan Zeyrek ile evlendi. Zeyrek 3 kız babasıdır.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra Memleketi Manisa’da Mimari Projeler ve İç Tasarım işleri yapan kendi şirketini kurdu. Şehrin imarı, yeniden yapılaşması konusunda aktif rol oynayan Ferdi Zeyrek, Uluparkıma Dokunma, Beyazfil Yıkılmasın Platformlarında Yöneticilik, Sivil Toplum Kuruluşlarında ve Derneklerde çeşitli görevlerde bulundu. Manisa Mimarlar Odası’nda 7 yıl boyunca önce yöneticilik sonra Başkanlık yaptı. Manisa Akademik Odalar Birliği’nde de görev aldı. Ayrıca 2012-2014 yılları arasında Manisaspor Yönetim Kurulu’na seçildi.

2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Şehzadeler Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyonu Üyeliği yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Yunusemre İlçe Örgütü’nde de İmar Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaptı. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi’nde tarihi bir başarıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Sosyal Medya

Beni sosyal medya hesaplarım üstünden takip edin

Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarımızda bakım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyoruz. 

400 kişilik ekibimizle;
✅yıkılan duvarları onarıyor, 
✅ağaçları buduyor, ilaçlıyor,
✅otları temizliyoruz.
Pazarlıkta arayı bulduk. 🤝
Köklü tarihiyle 185 yıldır vatanımızın huzur ve güvenini sağlayan kahraman Jandarma Teşkilatı’mızın kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. 

Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 🇹🇷
Sineklerle mücadele ivedilik ve süreklilik ister. Yapılmayan, eksik bırakılan ne varsa hızlıca tamamlayacağız.

Manisa’mızın her noktasında 150 personel, 52 araç ve 1 drone ile ilaçlama çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 

Şehrimizde daha önce görülmemiş bir seferberlik başlattık. Bu sorunu da çözüme kavuşturacağız.
Çiftçilerimizin sesine ses olmak için buluşuyoruz. 

Memleketimizin, güzel Manisa’mızın bereketli topraklarını, alın teriyle yoğuran çiftçilerimizin emeğini alabilmesi için Tekirdağ’dan tüm Türkiye’ye sesleneceğiz. 

Manisa’mda ve güzel ülkemde emek veren tüm çiftçilerimizi sesimizi daha gür çıkarmak için mitinge davet ediyorum.
Celal Bayar Üniversitesi’nde Teknofest yarışmalarında finale kalan öğrencilerimizin TÜBİTAK ve Erasmus+ projelerini inceledik. 🚀

Manisa’nın geleceğine yön verecek öğrencilerimizin isteklerini bütçemiz dahilinde gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemlerde de öğrencilerimize desteklerimiz devam edecek. 

Pırıl pırıl gençlerimizin hayallerine giden yolda Manisa Büyükşehir Belediyesi her daim yanlarında olacak.
Ülkemizde 720.000 evladımız okulda eğitim görmesi, parklarda oynaması gerekirken tarlalarda, fabrikalarda ve ağır sanayi işlerinde çalışıyor.

2023 yılında 54 “çocuk işçi”, “iş kazalarında” hayatını kaybetti. 15 - 17 yaş aralığındaki her beş çocuğumuzdan birisi çalışmaya devam ediyor.

Geleceğimizin çalınmasına göz yummamalıyız. Göz yumanlara karşı birlikte hareket etmeliyiz. Çocuk işçiliğiyle mücadelemizi en güçlü şekilde sürdürecek, bu soruna karşı üreteceğimiz sosyal projelerimizi ivedilikle hayata geçireceğiz. 

#DünyaÇocukİşciliğiileMücadeleGünü
Manisa’mın hakkını mutlaka alacağım.

Ruşen Çakır @medyascope 

🔗https://youtu.be/Do7GZ5rOviU?si=u9SxMDNTfzWA0Sol
Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.